AMP


AMP – oficjalna strona
Logo amp 2014 napis zielone

REGULAMIN OGÓLNY AMP

Certyfikat AMP w systemie E-MADZIA

TERMINARZ WSZYSTKICH AMP

O Akademickich Mistrzostwach Polski

Wsparcie finansowe na ich prowadzenie i koordynację stowarzyszenie otrzymuje z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, zwiększeniu liczby startujących uczestników oraz szerokiemu programowi rywalizacji stanowią doskonałą wizytówkę działalności związanej z upowszechnianiem kultury fizycznej.

Akademickie Mistrzostwa Polski mają formułę jednoroczną i obejmują 40 dyscyplin, w których jest prowadzona klasyfikacja drużynowa. Ponad połowa z nich (przede wszystkim w sportach zespołowych) rozgrywana jest w systemie eliminacyjnym. Oznacza to, że do występu w finale potrzebne jest przejście jednego (strefa) lub dwóch (środowisko i strefa) etapów eliminacji. 19 dyscyplin (głównie w sportach indywidualnych) rozgrywanych jest w formule jednych zawodów skupiających wszystkie zainteresowane uczelnie z całej Polski.

Zdobycie największej liczby punktów w 30. najlepszych startach daje uczelni tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Zwycięstwo w jednej z dyscyplin upoważnia zaś uczelnię do udziału w Akademickich Mistrzostwach Europy (o ile EUSA – Europejska Federacja Sportu Akademickiego – organizuje zawody w tej dyscyplinie).