O Klubie

Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie liczy już ponad pół wieku. Jest piątym co do wielkości Klubem w Małopolsce. Od 2006 roku najlepszym w kraju wśród uczelni ekonomicznych – w Klasyfikacji Generalnej Akademickich Mistrzostw Polski od 2006 roku wywalczył 3 razy I miejsce, 4 razy II i raz III w typie uczelni społeczno-przyrodniczych.

Byliśmy w tym czasie: Akademickim Mistrzem Polski w Klasyfikacji Typów Uczelni w Piłce Nożnej, Koszykówce Kobiet, Narciarstwie Alpejskim, Wspinaczce Sportowej, Piłce Ręcznej Mężczyzn, Kolarstwie Górskim, Biegu Sztafetowym  4×100 m. i 4×400 m.

Największym sukcesem sportowym był Tytuł Akademickiego Mistrza Polski wywalczonego przez drużynę siatkarek w 2011 roku (o historii Siatkarek UEK możesz przeczytać tutaj oraz tutaj). W ostatnich latach Uniwersytet Ekonomiczny kończyli wybitni sportowcy jak chociażby lekkoatleta Paweł Czapiewski, czy Andrzej Gąsienica-Daniel – reprezentant Polski, wielokrotny Akademicki Mistrz Polski w Snowboardzie.

Klub to również bogata historia organizowanych imprez sportowych. Ponad 30 Turniejów o randze Akademickich Mistrzostw Polski w ostatnich 10 latach potwierdza, że jesteśmy cenionym ośrodkiem sportu akademickiego w Polsce. Największymi imprezami były Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu oraz Piłce Siatkowej Kobiet.

Co roku dołącza do nas ok. 500 nowych członków AZS UEK. Zaczerpnij wiedzy na temat kroków, które musisz podjąć, aby zostać pełnoprawnym członkiem AZS! Potrzebne informacje znajdziesz w zakładce „legitymacja”!

Pozdrawiamy,
Zarząd KU AZS UEK