Aktualności

Do pierwszego gwizdka półfinału C Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn coraz bliżej. Już tylko trzy dni dzielą nas od starcia o najwyższe cele, czyli o  prawo do gry w turnieju finałowym, którego gospodarzem w tym roku będzie Politechnika Gdańska.

AZS UEK w nadchodzących zawodach jako gospodarz będzie dbał o prawidłowy przebieg rywalizacji, a jako zespół podejmie walkę o awans do turnieju finałowego. Naszemu zespołowi w grupie przyjdzie zmierzyć się na początek z dobrze znanym rywalem – Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W drugim meczu futsaliści podejmą Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Reprezentanci AZS UEK mecze fazy grupowej rozegrają w hali swojego Uniwersytetu, którą dobrze znają. Dla zawodników AZS UEK gra przed własną publicznością jest dodatkową motywacją i wpływa pozytywie na drużynę. „Myślę, że własna hala i doping kibiców zwiększą nasze szanse na zwycięstwo w półfinale.” – dodaje kapitan gospodarzy, Jakub Ptak.

Futsaliści AZS UEK w tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Małopolski stanęli na najwyższym stopniu podium, pokonując w meczu finałowym drużynę  ANS Nowy Sącz 15:4. Warto zaznaczyć, iż w trakcie trwania rozgrywek nie ponieśli oni żadnej porażki, co z pewnością  daje dodatkową pewność siebie. ,, Moim zdaniem poziom rozgrywek był podobny jak w poprzednich latach. Z racji tego, że drużyny przeciwne były nam dobrze znane, widzieliśmy czego możemy się spodziewać i jak się na nie przygotować.”- komentuje Jakub Ptak.

Fot. Fernanda Olszewska

Dla kapitana gospodarzy będzie to pierwszy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w tej roli. Zapytaliśmy go, czy odczuwa przez to większą presję i odpowiedzialność. ,,Szczerze mówiąc, opaska kapitana nie jest dla mnie dodatkową presją, a dodatkową motywacją. Bycie kapitanem drużyny wśród takich zawodników i trenerów to przede wszystkim radość i satysfakcja.” Ponadto podzielił się on informacjami na temat przygotowania zespołu do turnieju oraz o najpoważniejszych rywalach. ,,Na tym turnieju jest wiele mocnych drużyn, natomiast uważam, że to UMCS Lublin i AWF Kraków mają największe szanse. Niejednokrotnie graliśmy przeciwko sobie i wiem, że są to drużyny, które zawsze stawiają wysoko poprzeczkę. Nasza drużyna zawsze gra o zwycięstwo, dlatego nastroje są bojowe i będziemy walczyć o jak najlepszy wynik na turnieju. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani za równo pod względem motorycznym, jak i taktycznym.”

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco wyników zmagań futsalistów na naszej stronie internetowej. Spotkania od fazy ćwierćfinałów będą transmitowane na kanale AZS UEK na YouTube. 

Pełny harmonogram rozgrywek dostępny jest tutaj

 

Dziękujemy za wsparcie Partnerom i Sponsorom Wydarzenia

  • Akademicki Związek Sportowy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki 
  • Kaufland Polska Markety 
  • Wodociągi Miasta Krakowa 
  • Kraksport 
  • Miasto Kraków

*Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa*

 

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności