AMP

Z nami osiągniesz sukces!

AMP

AMP czyli Akademickie Mistrzostwa Polski to cykl zawodów trwający cały rok akademicki, w których bierze udział ok. 15 tys. zawodników zrzeszonych w ponad 100 Uczelniach Wyższych, walczących o tytuł Akademickiego Mistrza Polski w 40 dyscyplinach. Stanowią one zwieńczenie całego systemu imprez sportowych w środowisku akademickim – od imprez uczelnianych, poprzez ligi międzyuczelniane, aż po turnieje strefowe i imprezy centralne.

Od początku zawody były rozgrywane oddzielnie dla różnych grup – tzw. typów uczelni. Ostatnie lata to okres intensywnego rozwoju organizacyjnego tych rozgrywek. Wzrasta liczba dyscyplin, w których rywalizują uczelnie, a za tym liczba startujących zespołów. Mistrzostwa dają możliwość oceny nakładów organizacyjnych, szkoleniowych i finansowych skierowanych na rozwój sportu powszechnego w uczelniach z całej Polski.

Ponad połowa dyscyplin (przede wszystkim w sportach zespołowych) rozgrywana jest w systemie eliminacyjnym. Oznacza to, że do występu w finale potrzebne jest przejście jednego (strefa) lub dwóch (środowisko i strefa) etapów eliminacji. Pozostałe dyscypliny (głównie w sportach indywidualnych) rozgrywane są w formule jednych zawodów skupiających wszystkie zainteresowane uczelnie z całej Polski.

Nasze najnowsze wyniki

 

Sporty indywidualne
Biegi Przełajowe K 11-12.06.2021 
Drużynowo19 miejsce w klasyfikacji generalnej 
Biegi Przełajowe K 11-12.06.2021 
Drużynowo15 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP 
Rafał Sułkowski4 miejsce w klasyfikacji generalnejzłoty medal w typie USP9 km
Paweł Wójcik43 miejsce w klasyfikacji generalnej8 miejsce w typie USP9 km
Adam Widła61 miejsce w klasyfikacji generalnej10 miejsce w typie USP9 km
Paweł Ociepka59 miejsce w klasyfikacji generalnej8 miejsce w typie USP4,5 km
Przemysław Porada89 miejsce w klasyfikacji generalnej11 miejsce w typie USP4,5 km
Lekka Atletyka K 28.02-3.03.2021
 
Drużynowo32 miejsce w klasyfikacji generalnej4 miejsce w typie USP
Natalia Sroka23 miejsce w klasyfikacji generalnejsrebrny medal w typie USPrzut oszczepem
Karolina Cuber13 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP400 m
Aleksandra Laskoś
Katarzyna Martyna
Oktawia Kinel
Karolina Cuber
 18 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP4 x 100 m
Katarzyna Martyna
Weronika Puto
Aleksanra Laskoś
Karolina Cuber
8 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP4 x 400 m
Lekka Atletyka M 28.02-3.03.2021 
Drużynowo36 miejsce w klasyfikacji generalnej6 miejsce w typie USP
Rafał Sułkowski20 miejsce w klasyfikacji generalnejsrebrny medal w typie USP1500 m
Rafał Sułkowski13 miejsce w klasyfikacji generalnejsrebrny medal w typie USP3000 m
Narciarstwo Alpejskie M 28.02-3.03.2021
 
Drużynowo14 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP
Piotr Palichleb16 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USPslalom
Pływanie K 10-12.06.2021 
Drużynowo22 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP
Natalia Stępińska26 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP100 m stylem dowolnym
Marta Palcar12 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP100 m stylem klasycznym
Maryla Staniszewska25 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP50 m stylem dowolnym
Marta Palcar8 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP50 m stylem klasycznym
Maryla Staniszewska24 miejsce w klasyfikacji generalnejsrebrny medal w typie USP50 m stylem motylkowym
Snowboard K 18-21.02.2021
 
Drużynowo26 miejsce w klasyfikacji generalnej 
Snowboard M 18-21.02.2021
 
Drużynowo12 miejsce w klasyfikacji generalnejzłoty medal w typie USP
Trójbój Siłowy Klasyczny K 04-06.06.2021
 
Joanna Lenart2 miejsce w klasyfikacji generalnej 69 kg
Trójbój Siłowy Klasyczny M 04-06.06.2021
 
Stanisław Chodorowski5 miejsce w klasyfikacji generalnejbrązowy medal w typie USP74 kg

 

Sporty drużynowe
Badminton K i M
 
Półfinał
19-21.03.2021
8 miejsce premiowane awansem na finał 
Finał
14-16.05.2021
 miejsca 13-16 w klasyfikacji generalnejzłoty medal w typie USP
Futsal K
 
Półfinał
28-31.01.2021
2 miejsce premiowane awansem na finał 
Finał
25-28.02.2021
2 miejsce w klasyfikacji generalnej 
Futsal M
 
Półfinał
04-07.02.2021
2 miejsce premiowane awansem na finał 
Finał
28.02-3.03.2021
2 miejsce w klasyfikacji generalnejzłoty medal w typie USP
Koszykówka M
 
Półfinał
01-04.05.2021
7 miejsce 
Koszykówka K
 
Półfinał
06-09.05.2021
miejsca 13-16 
Piłka Nożna M
 
Półfinał
16-18.05.2021
7 miejsce 
Piłka Siatkowa K
 
Finał
25-28.05.2021
miejsca 13-16 w klasyfikacji generalnejsrebrny medal w typie USP
Piłka Siatkowa M
 
Finał
22-25.05.2021
miejsca 13-16 w klasyfikacji generalnejsrebrny medal w typie USP
Siatkówka Plażowa K
 
Półfinał
15-17.06.2021
miejsca 9-12 
Siatkówka Plażowa M
 
Półfinał
15-17.06.2021
miejsca 17-19 
Tenis K 
Półfinał
20-23.05.2021
5 miejsce premiowane awansem na finał 
Finał
10-13.06.2021
11 miejsce w klasyfikacji generalnejzłoty medal w typie USP
Tenis M 
Półfinał
20-23.05.2021
13 miejsce 

 

<-- Przesuń tabelę w lewo.
Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności