AMP

Z nami osiągniesz sukces!

AMP

AMP czyli Akademickie Mistrzostwa Polski to cykl zawodów trwający cały rok akademicki, w których bierze udział ok. 15 tys. zawodników zrzeszonych w ponad 100 Uczelniach Wyższych, walczących o tytuł Akademickiego Mistrza Polski w 40 dyscyplinach. Stanowią one zwieńczenie całego systemu imprez sportowych w środowisku akademickim – od imprez uczelnianych, poprzez ligi międzyuczelniane, aż po turnieje strefowe i imprezy centralne.

Od początku zawody były rozgrywane oddzielnie dla różnych grup – tzw. typów uczelni. Ostatnie lata to okres intensywnego rozwoju organizacyjnego tych rozgrywek. Wzrasta liczba dyscyplin, w których rywalizują uczelnie, a za tym liczba startujących zespołów. Mistrzostwa dają możliwość oceny nakładów organizacyjnych, szkoleniowych i finansowych skierowanych na rozwój sportu powszechnego w uczelniach z całej Polski.

Ponad połowa dyscyplin (przede wszystkim w sportach zespołowych) rozgrywana jest w systemie eliminacyjnym. Oznacza to, że do występu w finale potrzebne jest przejście jednego (strefa) lub dwóch (środowisko i strefa) etapów eliminacji. Pozostałe dyscypliny (głównie w sportach indywidualnych) rozgrywane są w formule jednych zawodów skupiających wszystkie zainteresowane uczelnie z całej Polski.

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności