Historia

Z nami osiągniesz sukces!

Historia

Kim jesteśmy?

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (KU AZS UEK) już od ponad pół wieku sprawnie funkcjonuje na terenie kampusu Naszej Uczelni. Jako jednostka organizacyjna stanowi część ogólnopolskiej organizacji Akademickiego Związku Sportowego i podlega Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego Kraków. Jest piątym co do wielkości klubem w Małopolsce. Co więcej, w ostatnich latach Klub wielokrotnie stawał na podium ogólnopolskiej klasyfikacji w swoim typie – Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

Największymi sukcesami w sportach drużynowych studentów reprezentujących barwy KU AZS UEK jest tytuł Akademickich Mistrzyń Polski wywalczony przez drużynę siatkarek w 2011 r., podwójny tytuł Akademickiego Wicemistrza Polski futsalistów z 2020 i 2021 r. oraz podwójny tytuł Akademickich Wicemistrzyń Polski futsalistek z 2021 i 2022 r. Z kolei sportach indywidualnych po tytuł Mistrza sięgnął Piotr Schab we wspinaczce sportowej na trudność oraz boulderingu w 2019 roku.

 

 

Sukcesy

Od 2013 roku Klub zajął miejsca na podium klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w następujących dyscyplinach:

  • Wspinaczka Sportowa
  • Piłka Siatkowa Kobiet
  • Bieg Sztafetowy Kobiet 4 x 400m
  • Futsal Kobiet
  • Futsal Mężczyzn
  • Kolarstwo Górskie
  • Narciarstwo Alpejskie
  • Snowboard
  • Trójbój siłowy
  • Koszykówka Kobiet

logo AZS UEK Kraków w wersji pionowej

Ludzie AZS

W ostatnich latach naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym kończyli wybitni sportowcy jak chociażby lekkoatleta Paweł Czapiewski, Andrzej Gąsienica-Daniel – reprezentant Polski, wielokrotny Akademicki Mistrz Polski w Snowboardzie oraz Piotr Schab uczestnik półfinału Pucharu Świata, wielokrotny Akademicki Mistrz Polski we wspinaczce. Klub to również bogata historia organizowanych imprez sportowych. Dodatkowo, ponad 40 Turniejów o randze Akademickich Mistrzostw Polski w ostatnich 10 latach potwierdza, że AZS UEK jest cenionym ośrodkiem sportu akademickiego w Polsce. Największymi zorganizowanymi imprezami o randze ogólnopolskiej był Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn z czerwca 2019 r., Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn z października 2020 r. oraz maja 2021 r., a także Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn z lutego 2022 r. 

Ponadto co roku do AZS UEK dołącza ok. 100 nowych członków, a kolejne 200 przedłuża swoje członkostwo. Zaczerpnij wiedzy na temat kroków, które musisz podjąć, aby zostać pełnoprawnym członkiem AZS! Potrzebne informacje znajdziesz w zakładce Dołącz do nas!

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności