Akademickie derby

1 Polska Liga Futsalu

Aktualności

Akademickie derby

Akademickie derby

W niedzielę o godz. 18:00 nasz zespół rozegra w Lublinie wyjazdowy mecz 4. kolejki I ligi futsalu, a jego rywalem będzie miejscowy Luxiona AZS UMCS. Akademickie derby będą dla obu ekip niezwykle ważnie nie tylko ze względów prestiżowych, bo obie czekają na pierwszy komplet punktów, który pozwoliłby poprawić zajmowaną w tabeli pozycję.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kusia przełknęli gorycz już trzech porażek. W każdym ze spotkań przynajmniej fragmentami zaprezentowali dobrą postawę, ale ostatecznie przegrali już z BSF-em ABJ Bochnia (1:3) i FC 2016 Siemianowice Śląskie (3:4), a ostatnio z GKS-em Tychy (1:4). Na pewno zawodnikom brakowało skuteczności, przydarzyły się także wyraźnie gorsze momenty. Są jednak również podstawy by wierzyć, że z czasem zespół zacznie regularnie zdobywać punkty. Najlepiej, by osiągnął to już w najbliższym spotkaniu, bo strata do rywali może szybko rosnąć.

Podobny cel przyświeca ekipie z Lublina. W poprzednich dwóch sezonach zajęła na koniec 4. miejsce i należały do grona mocnych zespołów, jednak obecną edycję rozpoczęła poniżej oczekiwań. Po wyjazdowym remisie 1:1 z Heiro przyszły porażki z Unią (3:4) i GKS-em Nowiny (4:10). Nie oznacza to jednak, że rywali można lekceważyć. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na Jakuba Wankiewicza, który stał się jednym z najważniejszych graczy drużyny, a ostatnio zanotował hat-tricka.

Mamy nadzieję, że niedzielne spotkanie będzie przełomowe dla podopiecznych trenera Kusi i po końcowym gwizdku będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa, które doda im pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami. Spośród pozostałych meczów 4. kolejki interesująco zapowiada się pojedynek spadkowicza – AZS-u UŚ Katowice z BSF-em ABJ Bochnia, a także rywalizacja FC 2016 Siemianowice Śląskie z Sośnicą.  

 

Autor tekstu: Mateusz Filipek

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności