Aktywni Studenci liczą na głosy

Aktualności

Aktywni Studenci liczą na głosy

Aktywni Studenci liczą na głosy

AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie po raz drugi zgłosił swój projekt do Budżetu Obywatelskiego Woj. Małopolskiego. Po zeszłorocznym sukcesie programu Aktywny Student można wierzyć w kolejne wygrane głosowanie.

W 2018 r. pomysł bezpłatnych zajęć sportowych dla uczniów i studentów poparło 3532 osób. Dzięki temu projekt środowiska akademickiego UEK zajął pierwsze miejsce w Krakowie. Pierwsza edycja Aktywnego Studenta przyniosła 220 godzin zajęć tanecznych i fitness (m.in. Dancehall, Cocktali Dance, Zumba, Joga), 100 godzin treningów motorycznych (funkcjonalny, mobility, stretching), 70 wizyt fizjoterapeutycznych i ortopedycznych. Pozyskane środki umożliwiły także organizację turniejów dla uczniów szkół średnich w koszykówce, piłce ręcznej, siatkówce i futsalu, oraz zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 30 tysięcy złotych.

W tym roku członkowie AZS UEK chcą pójść za ciosem. Aktywny Student II zakłada zwiększenie ilości dotychczas prowadzonych zajęć i stworzenie możliwości uczestnictwa dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Pomysłodawcy liczą na to, że w nowopowstałych grupach o swoją kondycję fizyczną zadba nie tylko ucząca się młodzież. Zwycięstwo projektu będzie także świetną wiadomością dla wszystkich członków sekcji AZS UEK. Dodatkowe środki pozwolą na profesjonalne przygotowanie i start w Akademickich Mistrzostwach Polski jeszcze większej grupy sportowców. Planowany jest również dalszy rozwój alternatywnych sekcji, takich jak Ultimate Frisbee czy E-sport.

Głosowanie na zadania w Budżecie Obywatelskim Woj. Małopolskiego trwa do 30 września. Głos można oddać przez Internet pod adresem:

https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności