AZS UEK pokazał siłę pomimo przeszkód

Posumowanie sezonu 2020/2021

Aktualności

AZS UEK pokazał siłę pomimo przeszkód

AZS UEK pokazał siłę pomimo przeszkód

Sezon 2020/2021 z pewnością nie był łatwy dla sportowców – kolejne fale koronawirusa, zawieszenie działalności obiektów sportowych, wstrzymane treningi i odwoływane zawody – to tylko część przeszkód, z którymi mierzyć musieli się zawodnicy. Pomimo trudności reprezentanci AZS UEK pokazali, że w sporcie da się wiele pokonać i mogą pochwalić się swoimi licznymi sukcesami.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski w związku z sytuacją epidemiczną w kraju podobnie jak w zeszłym roku nie przebiegał zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem – sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a terminy wielu imprez były wielokrotnie przenoszone ze względu na aktualnie obowiązujące obostrzenia. Podobne problemy miały miejsce w Akademickich Mistrzostwach Małopolski, gdzie niestety rywalizacja w części dyscyplin musiała zostać odwołana, a daty wyznaczone na konkretne zawody często ulegały zmianie. 

Z pewnością dla członków KU AZS UEK nie był to łatwy czas, a walka w zawodach bez wątpienia była trudniejsza niż w poprzednich latach, dlatego tym bardziej cieszą nas dobre wyniki osiągnięte przez studentów UEK. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, zarówno w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Małopolski, jak i w klasyfikacji typów uczelni społeczno-przyrodniczych AMP, uplasował się na 4 miejscu. W klasyfikacji generalnej AMP Uczelnia znalazła się na 32 pozycji pośród 123 startujących szkół wyższych w Polsce.

 

Reprezentanci KU AZS UEK podczas rywalizacji w AMM pokazali siłę drużynowo, jak również indywidualnie osiągając bardzo dobre wyniki premiowane miejscami na podium. W sportach drużynowych futsaliści nie mieli sobie równych i zakończyli rywalizację w regionie z tytułem mistrza, futsalistki natomiast zajęły drugie miejsce. Męska reprezentacja siatkarzy również zameldowała się na 2 miejscu podium. W siatkówce plażowej reprezentanci UEK także znaleźli swoje miejsce “na pudle” – panie drużynowo sięgnęły po srebro, natomiast panowie po brąz.

Nasz klub osiągał także bardzo dobre wyniki w sportach indywidualnych. Biegi przełajowe okazały się szczególnie szczęśliwe dla Rafała Sułkowskiego, który w biegu na 3000 m. zajął 1 miejsce oraz dla Pauliny Szosteckiej, która zajęła drugą lokatę w zmaganiach na 2000 m. Z workiem medali swoje zmagania w AMM zakończyli pływacy. Panie w składzie: Maryla Staniszewska, Nika Lishchyna, Marta Palcar, Natalia Stępińska w sztafecie 4 x 50m. stylem dowolnym zajęły trzecią lokatę. Ponadto, na podium zobaczyć mogliśmy indywidualnie: Martę Palcar (1m – 50m. stylem klasycznym), Marylę Staniszewską (3 miejsce – 50m. stylem dowolnym), Dominikę Pawelską (1 miejsce – 100m. stylem klasycznym) oraz Artema Naumenko (3 miejsce – 50m. stylem motylkowym). Zawodnicy i zawodniczki UEK pokazali siłę także podczas rywalizacji w tenisie ziemnym, gdzie Natalia Pietras zajęła najwyższą lokatę na podium, a w klasyfikacji drużynowej studenci mogli pochwalić się 2 miejscem kobiet oraz 3 miejscem mężczyzn. 

 

Liczne sukcesy członków KU AZS UEK w Akademickich Mistrzostwach Małopolski to dopiero początek, bowiem walka o najwyższe cele i medale klasyfikacji generalnej oraz typów uczelni społeczno-przyrodniczych odbywała się na arenie ogólnopolskiej. Tutaj również Klub może pochwalić się sukcesami i medalami oraz szerokim wachlarzem wspaniałych osiągnięć.

Sezon AMP, jak co roku rozpoczął się na przełomie stycznia i lutego od rozgrywek futsalowych. Zarówno panie, jak i panowie, zmagania w półfinałach zakończyli na 2 miejscach i uzyskali prawo do gry w finale, gdzie obie drużyny zdobyły srebrne medale, tym samym zyskując tytuł Akademickiego Wicemistrza Polski. Zimowy okres AMP przyniósł też medale klasyfikacji typów uczelni społeczno-przyrodniczych – snowboardziści okazali się być najlepsi i do Krakowa powrócili ze złotymi medalami, natomiast narciarze drużynowo wywalczyli brązowe trofea. Ponadto indywidualnie znakomicie zaprezentował się Filip Piszczek (snowboard), zdobywając dwa medale w typach uczelni: srebrny w slalomie gigancie, a brązowy w banked slalom oraz Piotr Palichleb (narciarstwo) zajmując 3 lokatę na podium w slalomie. 

Reprezentacja badmintona KU AZS UEK, która co warto podkreślić posiada w składzie prof. UEK dr hab. Przemysława Kisiela, wspaniale zaprezentowała się podczas półfinałów zajmując miejsce premiowane awansem do ścisłego finału. Wysoka pozycja na półfinale nie była dla nich wystarczająca i z Łodzi, gdzie odbywały się rozgrywki finałowe, przywieźli złote medale klasyfikacji typów uczelni społeczno-przyrodniczych. Siatkarze oraz siatkarki nie musieli wyruszać w dalekie podróże po swoje trofea, bowiem organizatorem finałów AMP w piłce siatkowej był właśnie nasz klub. Obie drużyny nie zawiodły, a na ich szyjach zawisły srebrne medale Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

Ogromu medali typów uczelni społeczno-przyrodniczych oraz emocji dostarczyli również lekkoatleci, którzy mogą pochwalić się aż sześcioma krążkami – trzema w kolorze srebrnym i trzema w brązowym. Drugie lokaty na podium zdobyli: Natalia Sroka w rzucie oszczepem oraz Rafał Sułkowski w biegu na na 1500 m i 3000 m. Na trzecim miejscu podium zameldowała się indywidualnie Karolina Cuber w biegu na 400m oraz dwie sztafety: 4 x 100 m w składzie: Karolina Cuber, Aleksandra Laskoś, Katarzyna Martyna, Oktawia Kinel oraz 4 x 400 m w składzie: Karolina Cuber, Aleksandra Laskoś, Katarzyna Martyna, Weronika Puto. Pływacy nie pozostali w tyle i również świetnie zaprezentowali się na zawodach zdobywając 3 miejsce w klasyfikacji typów uczelni zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym męska sztafeta w składzie: Artem Naumenko, Daniel Batko, Hubert Siembida, Przemysław Suchan stanęła na 2 miejscu podium klasyfikacji typów, a sztafeta mix ze składem: Artem Naumenko, Natalia Stępińska, Przemysław Suchan, Maryla Staniszewska na 3 miejscu. Indywidualnie pływacy UEK brylowali w typie uczelni USP – Artem Naumenko zdobył podwójne złoto za 100 oraz 50 m stylem motylkowym, Maryla Staniszewska wyjechała ze srebrem za 100 m stylem motylkowym oraz brązem za 50 m stylem dowolnym, brąz za 100 m stylem dowolnym wywalczyła Natalia Stępińska, a Marta Palcar za 50 m stylem klasycznym.

Solidny sukces na arenie ogólnopolskiej odnotowali trójboiści – w kategorii 69 kg srebrny medal klasyfikacji generalnej zawisł na szyi Joanny Lenart, natomiast najlepszym u panów okazał się Stanisław Chodorowski plasując się na 5 miejscu w kategorii 74 kg. W Supraślu, gdzie odbywały się AMP w biegach przełajowych, męska drużyna sięgnęła po brąz w typie USP, natomiast indywidualnie pokazał się Rafał Sułkowski, który wybiegał 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce w typie USP w biegu na 9 km. W tenisie ziemnym wysokie pozycje przypadły drużynie damskiej – 11 miejsce klasyfikacji generalnej oraz złoto w typie USP.

Tegoroczny, wyjątkowy sezon Akademickich Mistrzostw Polski dobiegł końca. Ogromne gratulacje należą się wszystkim zawodnikom i trenerom KU AZS UEK. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, w szczególności władzom Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, za niezmienne wspieranie sportowców w osiąganiu ich marzeń i możliwości łączenia pasji z nauką. Dziękujemy również Akademickiemu Związkowi Sportowemu za pomoc i świetną organizację życia sportowego społeczności akademickiej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym sezonie! 

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności