Do trzech razy sztuka?

1 Polska Liga Futsalu

Aktualności

Do trzech razy sztuka?

Do trzech razy sztuka?

W najbliższą niedzielę 24 października o godz. 18 w hali przy ul. Rakowickiej 27 nasz zespół zmierzy się z Gwiazdą Ruda Śląska w ramach 5. kolejki rozgrywek grupy południowej I ligi. Wstęp wolny.

„Akademicy” w swoim ostatnim spotkaniu przełamali złą passę i zdobyli pierwszy komplet punktów, pokonując na wyjeździe AZS UMCS Lublin 6:2. Teraz przed nimi kolejne wyzwanie. Będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo na własnym terenie na poziomie I ligi. Poprzednie domowe mecze – z Bocheńskim Stowarzyszeniem Futsalu i GKS-em Tychy kończyły się porażkami.

Ostatni występ naszego zespołu był już naprawdę obiecujący. Po raz kolejny szybko objął prowadzenie, ale tym razem nie dał sobie już go odebrać, długimi fragmentami kontrolował przebieg rywalizacji, potrafił też przetrwać nieco słabsze momenty. Gracze nie dali się ponieść emocjom po stracie pierwszej bramki, dzięki której rywale złapali kontakt, szybko odpowiedzieli, a potem uważnie i zdecydowanie bronili przewagi. Wykorzystali także okazje do podwyższenia prowadzenia gdy rywale musieli podjąć ryzyko i wycofali bramkarza. Jeśli tym razem będą w stanie zaprezentować podobny poziom, to na pewno zwycięstwo będzie w ich zasięgu. Podobny cel przyświeca jednak także rywalom, drużynie Gwiazdy Ruda Śląska. Poprzedni sezon, do którego przystępowała jako spadkowicz z Futsal Ekstraklasy, zakończyła dopiero na 9. miejscu, czyli tuż nad strefą spadkową. Obecną edycję rozpoczęła jednak całkiem nieźle, bo po czterech meczach ma w dorobku po dwie wygrane i porażki, co daje jej 5. miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że w meczach z jej udziałem padły już 33 gole, co daje średnią 8,25 na spotkanie, najwyższą w lidze. Dla porównania w spotkaniach naszej drużyny widzowie mogli zobaczyć łącznie 24 bramki, czyli 6 na mecz. Przed tygodniem Gwiazda także mogła cieszyć się z sukcesu, bo ograła 5:3 GKS Futsal Nowiny. W pozostałych spotkaniach 5. kolejki Sośnica Gliwice podejmie GKS Tychy, BSF ABJ Bochnia zagra z FC 2016 Siemianowice Śląskie, GKS Nowiny zmierzy się z czekającym na pierwszą wygraną Heiro, dojdzie także do pojedynków Unii z AZS-em UŚ Katowice.  Ważny dla układu dolnej części tabeli będzie mecz Come-On Kobierzyce – AZS UMCS Lublin.

Niedzielna rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco. Mamy nadzieję, że sprawdzi się porzekadło do trzech razy sztuka i po jej zakończeniu nasz zespół będzie mógł cieszyć się z drugiej wygranej w sezonie i pierwszej przed własną publicznością. Serdecznie zapraszamy i liczymy na wasze wsparcie!

Tekst: Mateusz Filipek

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności