Futsalistki powalczą w Lublinie

Aktualności

Futsalistki powalczą w Lublinie

Futsalistki powalczą w Lublinie

Tegoroczne zmagania w ramach AMP rozpoczną nasze futsalistki, które w dniach 26-29 stycznia będą rywalizować w Lublinie o prawo do gry w finale Akademickich Mistrzostw Polski.

Półfinał B futsalu kobiet w tym roku odbędzie się w Lublinie, a zmierzy się w nim aż 20 zespołów z południowej części Polski. W wyniku losowania nasze reprezentantki trafiły do grupy A, gdzie przyjdzie im rywalizować z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz Uniwersytetem Opolskim. W rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski nasze zawodniczki pokazały bardzo dobrą dyspozycję i uplasowały się na 3 miejscu podium.

Fot. Fernanda Olszewska

Przed naszym zespołem trudne zawody, jednak zawodniczki są pełne pozytywnej energii i chcą sięgnąć po jak najwięcej. Jak mówi Pani Kapitan Sandra Chrząszcz „Jesteśmy nastawione bojowo i nie możemy doczekać się pierwszego meczu (mimo tego że gramy go o 8:00). Wiemy, że czeka nas sporo walki na boisku i będzie to kosztowało dużo sił, ale jesteśmy skupione na naszym celu. Celem jest danie z siebie 200 procent i walka o najwyższy stopień na podium. Jeśli chodzi o naszą grupę to nie analizujemy przeciwniczek, bo założenie jest zawsze takie samo- wyjść na mecz w stuprocentowym skupieniu i wygrać. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wszystkie drużyny będą reprezentować wysoki poziom i trzeba będzie powalczyć o 3 punkty, ale jesteśmy na to gotowe. Nastroje panujące w drużynie są bardzo pozytywne.”

Pełny harmonogram zawodów można znaleźć tutaj, a wszystkie informacje dotyczące zawodów dostępne są na Facebooku wydarzenia.
Zapraszamy też na stronę internetową organizatora.

Mamy nadzieję, że nasze zawodniczki zakończą rywalizację w Lublinie zgodnie ze swoimi założeniami i zajmą lokatę, która wynagrodzona będzie awansem do turnieju finałowego, którego gospodarzem w tym roku będzie Politechnika Gdańska. Mocno trzymamy kciuki za brak kontuzji i sukces sportowy! 

Fot. Fernanda Olszewska

 

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności