Nowe rozdanie

1 Polska Liga Futsali

Aktualności

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie

Inauguracja sezonu 2022/23 rozgrywek I ligi futsalu w grupie południowej zbliża się wielkimi krokami. Nasz zespół, dla którego będzie to druga kampania na tym poziomie, zmagania rozpocznie od domowej potyczki z Górnikiem Polkowice. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 25 września o godz. 16 w hali przy ul. Rakowickiej 27. Mocno liczymy na wasze wsparcie, jednak dla tych, którzy nie dadzą rady pojawić się osobiście, dostępna będzie transmisja zrealizowana przez Okapi Studio. 

W trakcie przerwy między sezonami w naszym zespole doszło do kilku istotnych roszad. Przede wszystkim opuścił go trener Krzysztof Kusia, który bez wątpienia był jednym z głównych architektów sukcesów w postaci awansu do I ligi oraz zajęcia 5. pozycji w premierowym sezonie. Jego obowiązki przejął Daniel Bukalski, który tym samym będzie łączył funkcje prezesa klubu oraz opiekuna zespołu seniorów. Jego asystentami będą Bartosz Knop oraz Toni Corredera. Pierwszy z nich dodatkowo pozostanie opiekunem bramkarzy. O przygotowanie fizyczne zadba Marcin Cygnarowicz. Ogromną stratą jest odejście Marcina Czecha, który od tego sezonu reprezentuje już BSF ABJ Bochnia. Doświadczony lewonożny gracz w ostatnim sezonie zdobył dla naszej ekipy aż 20 bramek. Z gry, przynajmniej na jakiś czas, zrezygnował Jakub Mączyński. W ich miejsce pozyskani zostali Robert Ślęczka, Mateusz Mroczka (obaj Unia Tarnów) oraz Patryk Zając (BSF ABJ Bochnia). Dla pierwszego z wymienionych zawodników będzie to powrót do naszej drużyny po rocznym pobycie w drużynie “Jaskółek”. W trakcie okresu przygotowawczego “Akademicy” rozegrali cztery spotkania towarzyskie. Przegrali z AZS-em UŚ Katowice oraz GKS-em Tychy, by następnie pokonać Heiro Rzeszów i BSF Busko-Zdrój.

Jak już zostało wspomniane, nasza drużyna w poprzedniej kampanii zajęła 5. miejsce, notując 10 zwycięstw, 1 remis oraz 11 porażek i korzystny bilans bramkowy 96:75. Nowy sezon to jednak nowe rozdanie, więc od samego początku nasi zawodnicy będą musieli z całych sił walczyć o ligowe punkty. Najbliższy rywal powraca do I ligi po rocznym pobycie w Futsal Ekstraklasie. Krótka przygoda zakończyła się dla “Górników” zajęciem przedostatniej, 15. lokaty i szybkim spadkiem. W trzydziestu meczach drużyna ta zdołała odnieść zaledwie pięć zwycięstw. Jesteśmy jednak świadomi, że szczebel niżej rywale mogą znów należeć do ścisłego grona najlepszych, a rywalizacja z nimi będzie niezwykle wymagająca.

Pozostałe spotkania 1. kolejki również zapowiadają się interesująco. Sezon zostanie zainaugurowany już w piątek, kiedy Sośnica Gliwice zmierzy się z Gwiazdą Ruda Śląska. W niedzielę, oprócz meczu naszej drużyny, dojdzie do trzech innych meczów. GKS Tychy podejmie FC 2016 Siemianowice Śląskie, debiutujący w rozgrywkach KU AZS UZ Zielona Góra zagra z Unią Tarnów, a znany naszym graczom z rywalizacji w barażach Eurobus Przemyśl z Luxioną AZS UMCS Lublin.

Kolejka zostanie dokończona 10 grudnia, gdy GKS Nowiny spotka się z Heiro Rzeszów.

 

Tekst: Mateusz Filipek 

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności