Pewna wygrana futsalistek

Aktualności

Pewna wygrana futsalistek

Pewna wygrana futsalistek

Futsalistki AZS UEK mają za sobą już trzy mecze Akademickich Mistrzostw Małopolski. Sezon rozpoczęły od dość łatwego starcia z reprezentantkami AZS CM UJ – ekonomistki pokonały swoje przeciwniczki na własnej hali aż 9:0. Kolejne spotkanie naszych reprezentantek można nazwać meczem o najwyższą stawkę, bowiem mierzyły się z futsalistkami z Uniwersytetu Jagiellońskiego, które od wielu lat utrzymują się na piłkarskim piedestale. Z tego pojedynku na szczycie zwycięsko wyszły studentki Uniwersytetu Ekonomicznego pokonując Jagiellonki 3:1. Tym razem zawodniczkom AZS UEK przyszło zmierzyć się z reprezentantkami Akademii Górniczo-Hutniczej, a spotkanie zakończyło się wysoką, bo aż 10:0 wygraną naszych futsalistek.

Po meczu porozmawialiśmy z jedną z zawodniczek AZS UEK – Moniką Jaskółką – wieloletnią reprezentantką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 

Redakcja: Wygrywacie dzisiaj aż 10:0 z AGH, gratulujemy tak świetnego wyniku. Czy spodziewałyście się aż tak wysokiej wygranej? 

Monika Jaskółka: Przed meczem zdawałyśmy sobie sprawę, że jesteśmy faworytem i naszym głównym celem na ten mecz było powielanie założeń, których uczymy się na treningach. Tak wysoki wynik pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, ale na pewno jeszcze dużo nauki przed nami.

Red.: A jaki jest Wasz cel na tegoroczne AMM? Traktujecie to raczej jako rozgrzewkę przed AMP, czy marzycie o najwyższym stopniu podium w Małopolsce?

MJ: Głównym celem są AMP-y, gdzie stawiamy sobie najwyższy cel. Tak jak wspomniałam, rozgrywki AMM traktujemy jako przygotowanie, zgranie zespołu i powielanie trenowanych założeń.

Red.: Kolejny mecz w ramach AMM rozegracie za niecałe dwa tygodnie, a Waszymi rywalkami będą koleżanki z Politechniki Krakowskiej. Czego spodziewacie się po tym meczu? Czy myślisz, że sięgnięcie po kolejne trzy punkty?

MJ: Oczywiście chcemy w tym meczu zdobyć 3 punkty i z takim założeniem podchodzimy do tego meczu, jak i do każdego innego.

Red.: Życzymy Wam oczywiście powodzenia w kolejnych spotkaniach. Chcielibyśmy jeszcze zapytać, jak myślisz, co jest Waszym największym atutem jako drużyny?

MJ: Myślę, że największym atutem naszej drużyny jest fakt, iż składa się ona z zawodniczek, które na co dzień trenują i grają razem w Ekstralidze. Uważam, że w zespole jest bardzo duża jakość, co będziemy chciały udowadniać w każdym kolejnym meczu.

Redakcja: Skoro już wspomniałaś o Waszym udziale w Ekstralidze Futsalu Kobiet, powiedz proszę jakie nastroje panują w drużynie przed niedzielnym meczem z Rekordem Bielsko – Biała? 

MJ: Nastawienie oczywiście bojowe, jednak jesteśmy świadomi rywala, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć. To będzie dla nas bardzo ważny mecz i chcemy z niego wyjść zwycięsko.

Red.: Super, tak trzymać! A my oczywiście trzymamy za Was kciuki. Do zobaczenia na kolejnym meczu!

MJ: Dzięki, zo zobaczenia!

Red.: Dziękujemy za rozmowę. 

Kolejny mecz Akademickich Mistrzostw Małopolski nasze futsalistki rozegrają 15.12 o 21:15 w hali Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie, a ich przeciwniczkami będzie AZS PK. Po trzech rozegranych do tej pory meczach nasze zawodniczki zgromadziły na koncie 22 trafienia, przy czym straciły tylko jedno, a na ich koncie widnieje komplet 9 punktów. Mamy nadzieję, że nasze zawodniczki utrzymają formę i w kolejnych meczach sięgną po następne punkty.
Oczywiście naszym zawodniczkom życzymy powodzenia również w rozgrywkach Ekstraligi Futsalu Kobiet – najbliższy mecz nasze reprezentantki rozegrają na wyjeździe przeciwko niepokonanemu od początku sezonu Rekordowi Bielsko-Biała, start spotkania o 18:00 w niedzielę 5 grudnia. 

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności