Pierwsza liga w zasięgu nogi

Baraż o awans do I PLF

Aktualności

Pierwsza liga w zasięgu nogi

Pierwsza liga w zasięgu nogi

Nadeszła długo wyczekiwana chwila, zarówno dla zawodników futsalowej drużyny AZS UEK, jak i dla ich kibiców oraz sympatyków. Mowa oczywiście o upragnionym barażu o awans do 1 Polskiej Ligi Futsalu.

Drużyna AZS UEK przez sezon 2020/21 w II lidze futsalu, w grupie małopolsko-świętokrzyskiej, przeszła jak burza nie pozostawiając przeciwnikom żadnych złudzeń. Podopieczni trenera Krzysztofa Kusia zdeklasowali wszystkich rywali umieszczając piłkę w ich bramkach łącznie 111 razy, wygrywając wszystkie 10 meczów i gromadząc na swoim koncie komplet 30 punktów.

Baraż o awans na zaplecze Ekstraklasy odbędzie się w formie dwumeczu, a przeciwnikiem AZS UEK będzie drużyna, która zwycięsko wyszła z drugoligowego starcia w województwie podkarpackim – Eurobus Przemyśl.

Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni przed meczem, pewni siebie i mocno zmotywowani, żeby osiągnąć cel, jakim jest awans. Wynika to z tego, ze cały sezon ciężko trenowaliśmy. Zdajemy sobie sprawę, ze dwumecz z drużyną z Przemyśla będzie niezwykle trudny, bo mimo że niewiele wiemy o rywalu, to nikt mistrzem ligi nie zostaje przez przypadek i na pewno w swoich szeregach mają bardzo dobrych zawodników. Jeśli zagramy na „swoim poziomie”, czyli będziemy zdyscyplinowani taktycznie, a poziom zaangażowania będzie taki, jak na każdym meczu, to wierzę, ze w przyszłym sezonie I liga będzie na UEKu. – mówił kapitan drużyny AZS UEK Tomasz Bieda zapytany o nastroje panujące w zespole przed meczem.

Warto wspomnieć, że na Podkarpaciu mistrza II ligi ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju, wyłoniono po rozegraniu tylko jednej rundy, a więc przemyślanie mierzyli się na parkiecie tylko 4 razy – trzykrotnie triumfowali nad przeciwnikiem oraz odnotowali jeden remis. 

Gwizdek rozpoczynający pierwsze spotkanie rozbrzmi w niedzielę 18 kwietnia o godzinie 19:00 w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ze spotkania będzie prowadzona transmisja online: https://www.youtube.com/watch?v=tzSCY-3E6xg

Na mecz rewanżowy dane nam będzie czekać tylko tydzień. Już 25 kwietnia AZSiacy udadzą się do Przemyśla, aby ponownie zmierzyć się z Eurobusem. Start spotkania zaplanowany jest na 18:30.

Bardzo mocno trzymamy kciuki za naszych futsalistów i mamy nadzieję, że z pojedynku Małopolska – Podkarpacie, zwycięsko wyjdą zawodnicy z Krakowa.

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności