Powrót na dobre tory

Aktualności

Powrót na dobre tory

Powrót na dobre tory

W Akademickich Mistrzostwach Małopolski siatkarze AZS UEK rozegrali dopiero dwa mecze. Pierwsze starcie nie było dla nich szczęśliwe i po walce musieli uznać wyższość kolegów z Akademii Wychowania Fizycznego. Drugim przeciwnikiem ekonomistów byli reprezentanci AZS CM UJ – na szczęście siatkarzom AZS UEK po bolesnej porażce w pierwszym meczu udało się powrócić na właściwe tory i po gwizdku końcowym reprezentanci UEK mogli cieszyć się zwycięstwem 2:0 – (25:17, 25:20). 


Po meczu poprosiliśmy o rozmowę kapitana drużyny – Daniela Żuchowskiego, który od 4 lat reprezentuje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na arenie sportowej. 

Redakcja: Po dość niespodziewanej porażce z AWF dzisiaj wyraźnie wygrywacie z drużyną CM UJ, spodziewaliście się takiego wyniku?

Daniel Żuchowski: Tak, rzeczywiście przegrana z AWF była niespodziewana, choć mocno uzależniona od problemów zdrowotnych drużyny, bo aż trzech zawodników ze składu niestety nie mogło wyjść na parkiet tego dnia. Jeśli chodzi o mecz z CM UJ, myślę że podeszliśmy do niego z większym luzem, choć nie lekceważyliśmy przeciwnika. Pomimo, że kadrowo zespół rywala wygląda gorzej na papierze, to widać, że chłopaki podchodzą do meczów bardzo ambitnie i z dużym zaangażowaniem, o czym świadczą ich poprzednie spotkania. 

Red.: Wspomniałeś o kadrze zespołu – Wasz tegoroczny skład różni się od zeszłorocznego, macie dużo nowych zawodników. Czy takie wzmocnienia pomogą wam w walce o najwyższe cele?

DŻ: Myślę, że nowi zawodnicy w zespole wprowadzą trochę świeżości do naszej gry. Osoby, które dołączyły to w większości zawodnicy z siatkarskim doświadczeniem poczynając na młodzieżowych ligach, aż po Plus Ligę. Nie chciałbym zapeszać, ale każdy z chłopaków na pewno doda coś od siebie co może się przyczynić do lepszych wyników. 

Red.: Organizatorem półfinału C AMP piłki siatkowej mężczyzn jest w tym roku AZS UEK dlatego też automatycznie na niego awansujecie. Myślisz, że macie szansę awansować do finału?

DŻ: Tak jak wspomniałem przed chwilą, nie chciałbym zapeszać. Oczywiście awans do finału jest naszym celem i każdy z nas bardzo by chciał pojawić się na tej imprezie. Na pewno nie będzie łatwo, ponieważ pozostałe krakowskie uczelnie również wzmocniły swoje składy, tak jak wspomniany wcześniej AWF czy UP, ale zrobimy co w naszej mocy, aby pokazać się od jak najlepszej strony w  tegorocznym Półfinale C. 

Red.: Do półfinału pozostało jeszcze kilka miesięcy, tymczasem w AMM pozostały Wam dwa styczniowe spotkania grupowe – z KA i Tarnowem. Czego spodziewacie się po tych meczach?

DŻ: Aby zagrać we wspomnianym finale AMP musimy nastawić się na wygrywanie ze wszystkimi w Małopolsce. Raczej każdy z nas nastawi się na dwie wygrane. Liczymy, że w meczach nie pojawią się żadne niespodzianki, czy to boiskowe czy zdrowotne. Szczególnie skupimy się na meczu z Tarnowem, z którym w poprzednich starciach miewaliśmy cięższe, nieprzewidywalne momenty.

Red.: Życzymy Wam oczywiście powodzenia i mocno trzymamy kciuki, żeby wszystkie Wasze plany się powiodły. Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia na kolejnym meczu!

DŻ: Dzięki, do zobaczenia! 

Najbliższy mecz siatkarzy AZS UEK rozgrywany w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski odbędzie się 10 stycznia o godzinie 18:30 na hali UEK! Zapraszamy! 

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności