Przełamać niemoc

1 Polska Liga Futsalu

Aktualności

Przełamać niemoc

Przełamać niemoc

W najbliższą sobotę o godz. 20 nasza drużyna podejmie w hali przy ul. Rakowickiej 27 aktualnego wicelidera grupy południowej I ligi, Unię Tarnów. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach 7. kolejki sezonu 2021/22. Wstęp wolny.

„Akademicy” mają za sobą trudny okres. Spośród sześciu pierwszych meczów wygrali tylko jeden. Ostatnie dwa pojedynki zakończyły się dla nich minimalnymi porażkami z Gwiazdą Ruda Śląska i Heiro Rzeszów, choć ich losy mogły potoczyć się lepiej dla naszych graczy. W decydujących momentach zabrakło im jednak koncentracji i skuteczności. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten dość bolesny sposób doświadczenie okaże się pomocne w przyszłości, a drużyna będzie regularnie zdobywać punkty. Na pewno problemem ekipy jest mała liczba bramek zdobywanych z gry. W spotkaniu z Gwiazdą jedyne trafienie, swoją drogą niezwykle efektowne, zanotował Marcin Czech po podaniu z rzutu rożnego, z kolei w meczu z Heiro ten sam zawodnik wykorzystał przedłużony rzut karny. To jednak za mało, by myśleć o sukcesie na tym poziomie, a kolejnych trafień nie udało się już uzyskać. Wydaje się, że to właśnie pod względem skuteczności zespół ma obecnie największe rezerwy, bo przecież potrafił stwarzać sobie dogodne okazje. Unia z pewnością będzie trudnym rywalem. Tarnowianie sezon rozpoczęli od trzech zwycięstw, potem zremisowali z Heiro i przegrali wysoko z AZS-em UŚ Katowice, ale ostatnio ograli aż 8:2 GKS Futsal Nowiny i zajmują obecnie 2. miejsce. Od tego sezonu dołączyło do nich kilku znanych graczy piłkarskiej sekcji Unii, co przełożyło się na dobre wyniki. Oprócz dobrze znanego naszym graczom Wojciecha Przybyła liderami są teraz Dominik Wardzała, czy Dawid Sojda. Wydaje się, że „Jaskółki” na dobre zadomowiły się w górnej części tabeli i walczyć będą o czołowe pozycje. Nasz zespół nie może jednak obawiać się przeciwników, bo pilnie potrzebuje zdobyczy punktowej.

Bez wątpienia to drużynę gości należy stawiać w roli faworyta rywalizacji. Mamy jednak nadzieję, że trener Krzysztof Kusia natchnie swoich zawodników, a ci zdołają przełamać niemoc w meczach domowych i zdobędą pierwszy komplet punktów na własnym terenie. Oprócz pojedynku „Akademików” z Unią w ramach 7. kolejki dojdzie do rywalizacji Sośnicy Gliwice z Gwiazdą Ruda Śląska, GKS-u Futsal Nowiny z AZS-em UŚ Katowice, FC 2016 Siemianowice Śląskie z GKS-em Tychy, Come-On Kobierzyce z Heiro Rzeszów oraz BSF-u ABJ Bochnia z Luxioną AZS UMCS Lublin. Serdecznie zapraszamy na mecz z udziałem naszego zespołu. Liczymy na wasze wsparcie!

Tekst: Mateusz Filipek

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności