Siatkarski maraton w Krakowie

Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej - Finał

Aktualności

Siatkarski maraton w Krakowie

Siatkarski maraton w Krakowie

Siatkarze i siatkarki z całego kraju po raz kolejny zawitają do Krakowa, by walczyć o tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Już w tę niedzielę, w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,  usłyszymy gwizdek inaugurujący sześciodniową siatkarską rywalizację. Przez pierwsze trzy dni (23-25.05.2021) to panowie będą toczyć zacięty bój o medale AMP, natomiast od środy (26.05) rozpoczną się zmagania drużyn kobiecych.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie stoją

W tegorocznych finałach AMP wystąpi komplet zespołów – pod Wawel zawitają 32 najlepsze reprezentacje szkół wyższych z całej Polski. O medale klasyfikacji generalnej oraz typów uczelni, w każdym z turniejów walczyć będzie 16 drużyn, które uzyskały najlepsze wyniki w turniejach strefowych i tym samym zyskały prawo do gry w finale.

W obu turniejach zobaczymy zeszłorocznych zwycięzców – u panów tytułu Akademickiego Mistrza Polski bronić będzie Uniwersytet Rzeszowski, a u pań Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Dużym zaskoczeniem jest na pewno nieobecność w turnieju finałowym reprezentantów Politechniki Opolskiej – ubiegłorocznych Wicemistrzów, którym w tym roku nie udało się wywalczyć awansu na finał. Z kolei u pań zabraknie reprezentantek UMCS Lublin, które podobnie jak opolanie nie uzyskały w turnieju półfinałowym miejsca premiowanego awansem. W turniejach nie zabraknie oczywiście zespołów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, które będą miały okazję powalczyć o najwyższe cele na własnym parkiecie.


Niestety w związku z obowiązującymi nadal obostrzeniami zawody odbędą się bez udziału publiczności. Zapraszamy zatem serdecznie na transmisję online z wszystkich dni zmagań mężczyzn oraz kobiet. Bądźcie z nami i trzymajcie kciuki za sukces swoich drużyn.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i tekst „AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI Akademicki Związek portowy LOTOS Ministerstwo Sportu stwo UNIWERSYTET WKRAKOWIE Akade micki Sport UNIWERSYT EKONOMICZN VKRAKOWIE SLOT Ministe Sportu www.uek.krakow.”

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i tekst „LOTOS ponsor Akademickiego Związku AKADEMICKIE ISTRZWA POLSKI 0 towego Akademicki 26 SPEOTOS Ministerstwo Sportu OS RSYTET 6 AZS UEK www.azs.uek.k F M iągniesz E”

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i tekst „AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI Akademicki Związek portowego SLOTOS Ministerstwo Sportu Minister Sportu URONORDICINY Akademicki Sportowy Akademicki Związek Sportowy INIWERSYTE FKONOMICZNY WKRAKO LOTOS LOTOS Ministerstwo Sportu Ministerstwo Sportu www.uek.krakow.pl”

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności