UEK niezmiennie na podium

Podsumowanie sezonu AMP

Aktualności

UEK niezmiennie na podium

UEK niezmiennie na podium

Początek roku to nie tylko czas wyznaczania nowych celów, ale także moment podsumowań efektów pracy ubiegłych 12 miesięcy. Rok 2020 był przepełniony trudnymi chwilami, nietypowymi sytuacjami oraz niezliczoną ilością wyzwań. Czy udało się im sprostać? Sukcesy studentów AZS UEK w Akademickich Mistrzostwach Polski w sezonie 2019/2020 nie pozostawiają wątpliwości, jaka powinna być odpowiedź na to pytanie – zdecydowanie się udało.

 

W minionym sezonie studenci UEK podczas Akademickich Mistrzostw Polski reprezentowali uczelnię w 22 dyscyplinach – drużynowych i indywidualnych. Wspólnie zgromadzili 1052 pkt., co pozwoliło im na zajęcie 18 miejsca klasyfikacji generalnej oraz na zdobycie brązowego medalu klasyfikacji typów uczelni społeczno-przyrodniczych. Mimo tak trudnych czasów nasza Alma Mater utrzymała miejsce na podium, co z pewnością jest powodem do dumy. Największy sukces naszych studentów to historyczne akademickie wicemistrzostwo Polski, po które sięgnęła sekcja futsalu mężczyzn. Triumfowali również siatkarze, którzy uplasowali się na 4. miejscu klasyfikacji generalnej w klasycznej odmianie piłki siatkowej oraz na 5. pozycji rywalizując na piasku. W obu dyscyplinach tak wysokie miejsca klasyfikacji generalnej przełożyły się na złote medale klasyfikacji typów uczelni. Wśród sukcesów indywidualnych wymienić można brązowy medal klasyfikacji generalnej Joanny Lenart reprezentującej barwy AZS UEK podczas AMP w trójboju siłowym kobiet.

Akademickie Mistrzostwa Polski to nie tylko wydarzenia, w których biorą udział członkowie AZS UEK, ale także zmagania, których jesteśmy organizatorem. W 2020r. naszemu klubowi ponownie powierzono przeprowadzenie aż trzech imprez z cyklu AMP. W styczniu gościliśmy w Krakowie ponad 200 futsalistek z południowej części Polski, które rywalizowały na trzech halach sportowych. Kolejnym planowanym wydarzeniem były turnieje finałowe AMP w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, których organizację początkowo zaplanowano na maj. Z powodu trwającej epidemii Zarząd Główny AZS zmuszony był podjąć decyzję o przedłużeniu sezonu i późniejszej organizacji większości wydarzeń, tym samym siatkarki i siatkarze z całej Polski zawitali do nas w drugiej połowie października. Ze względu na wprowadzone obostrzenia imprezy te musiały odbyć się w osobnych terminach. Organizacja AMP w trakcie trwania pandemii była nie lada wyzwaniem. Jako organizatorzy byliśmy zdeterminowani i bardzo zaangażowani, aby przeprowadzić turnieje w jak najbezpieczniejszych warunkach jednocześnie zachowując wysoki poziom zarówno sportowy, jak i organizacyjny. Otrzymaliśmy również wielką i nieocenioną pomoc ze strony władz naszego Uniwersytetu, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Z pewnością były to najtrudniejsze i najdziwniejsze AMPy, jakie zdarzyło się nam organizować, jednak niewątpliwie najbardziej satysfakcjonujące.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego finał AMP w piłce siatkowej kobiet – więcej materiałów znajdziecie na naszym kanale na YouTube.

Podobnie wyjątkowa, jak cały sezon AMP 2019/2020, była Gala Sportu Akademickiego, czyli uroczystość, która odbywa się co roku w celu podsumowania wyników sportowych osiągniętych przez poszczególne reprezentacje uczelni. W roku 2020 społeczność Akademickiego Związku Sportowego nie miała możliwości wspólnego celebrowania sukcesów, ponieważ wydarzenie przyjęło formę zdalną. Zarząd Główny AZS dołożył wszelkich starań, by Gala Sportu Akademickiego nie utraciła na wartości, a nagrody zostały osobiście wręczone władzom uczelni. W związku z tym, 8 stycznia mieliśmy zaszczyt gościć w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przedstawicieli ZG AZS: Dariusza Piekuta – Sekretarza Generalnego oraz Mariusza Walczaka – Wiceprezesa ds. Rozwoju. Uczestniczyli oni w spotkaniu z Jego Magnificencją prof. UEK dr hab. Stanisławem Mazurem, Prorektorem ds. Projektów i Współpracy prof. UEK dr hab. Piotrem Bułą oraz Prezesem KU AZS UEK Danielem Bukalskim, na których ręce złożono gratulacje osiągniętych wyników sportowych. Podczas spotkania wręczono także pamiątkową statuetkę, dyplom oraz brązowe medale klasyfikacji typów uczelni społeczno-przyrodniczych.

fot. Kamila Kwiatkowska

Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom i trenerom reprezentującym AZS UEK. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za trud włożony w przygotowania do Akademickich Mistrzostw Polski oraz pogratulować wyników osiągniętych w tym sezonie. Dziękujemy również władzom Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Akademickiemu Związkowi Sportowemu za pomoc, dzięki której nasi zawodnicy mieli możliwość realizacji sportowych marzeń i pasji. Mamy nadzieję, że kolejny sezon przyniesie jeszcze więcej medali i niezapomnianych sportowych emocji i przełoży się na złoty medal wśród uczelni społeczno-przyrodniczych.

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności