W grodzie Kraka czas na Szczypiorniaka

Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce ręcznej kobiet i mężczyzn

Aktualności

W grodzie Kraka czas na Szczypiorniaka

W grodzie Kraka czas na Szczypiorniaka

2 turnieje, 4 hale, 32 drużyn, 80 spotkań, 560 uczestników, mnóstwo emocji!

Już wkrótce czeka na nas prawdziwe święto szczypiorniaka. Między 7, a 9 czerwca rozegrane zostaną dwa turnieje finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej. Rywalizacja toczyć się będzie o miano najlepszej drużyny żeńskiej i męskiej w kraju. Dwa turnieje to podwójna dawka emocji, dlatego żaden fan piłki ręcznej nie może pominąć tego wydarzenia!

Z uwagi na ilość spotkań rozgrywki odbywać będą się aż na czterech halach. O medale Mistrzostw Polski zawodnicy walczyć będą na hali przy os. Zgody, hali Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Wychowania Fizycznego i… Uniwersytetu Ekonomicznego. To właśnie KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego będzie głównym organizatorem nadchodzącego wydarzenia i właśnie na hali UEKu rozegrane zostaną decydujące spotkania. 9 czerwca nastąpi kulminacja emocji!

W rozgrywkach wezmą udział aż 32 drużyny, należy podkreślić, że będą to absolutnie najlepsze drużyny w kraju. Wyłonione zostały one w pięciu turniejach półfinałowych (trzy mężczyzn i dwa kobiet), więc na zawody przyjedzie reprezentacja każdego subregionu. W turnieju wystartują zarówno zawodnicy startujący w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak i mający wysokie aspiracje i wolę walki amatorzy. Całość tworzyć będzie emocjonującą mieszankę. Kto okaże się najlepszy? Zobaczymy już 9 czerwca.

Całe wydarzenie to aż 80 spotkań, z tego większość o naprawdę dużą stawkę. Z uwagi na specyfikę turnieju praktycznie nie występują mecze „o nic”. Drużyny walczą o tytuł, o medale Akademickich Mistrzostw Polski, o medale w typach uczelni oraz o ogromny prestiż jakim jest każde zwycięstwo podczas rozgrywek finałowych. Będzie się działo!

Trzy dni spędzone w mieście polskich królów podczas Akademickich Mistrzostw Polski to gwarantowana dawka emocji. Wszystkich serdecznie zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem rozgrywek, przyjścia na halę i dopingowania swoich ulubionych drużyn. Mamy nadzieję do zobaczenia!

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności