Walka o finał ponownie w Krakowie

Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet

Aktualności

Walka o finał ponownie w Krakowie

Walka o finał ponownie w Krakowie

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia rywalizacji futsalistek w ramach turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski. Reprezentacje uczelni z południowej części Polski kolejny raz zawitają do stolicy małopolski, aby stanąć w szranki o awans do finału.

Hale Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Szkoły Aspirantów PSP, na których rozegrane  zostaną mecze, z pewnością będą przepełnione sportowymi emocjami. Walkę o znalezienie się w najlepszej ósemce, która uzyska prawo do gry w finale, stoczy 17 zespołów. Na krakowskich parkietach w ciągu trzech dni rozegranych zostanie 40 meczów. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, bowiem w tegorocznych zmaganiach weźmie udział aż 6 z 8 drużyn, które awansowały do finału w ubiegłym sezonie. Zwyciężczyniami poprzedniego turnieju półfinałowego okazały się gospodynie – AZS UEK Kraków. Czy w tym roku również uda im się stanąć na najwyższym stopniu podium? O cele na najbliższe dni zapytaliśmy Sandrę Juszczak – panią kapitan drużyny ekonomistek
z Krakowa.

Poprzeczka dla naszej drużyny zawieszona jest jeszcze wyżej niż rok temu, kiedy zwyciężyłyśmy w półfinale AMP na południu. Naszym celem jest oczywiście powtórzenie tego wyczynu i jesteśmy bardzo zmotywowane, aby go osiągnąć. Jedyną przykrą sprawą jest brak publiczności w tym roku, bo przecież gramy u siebie. Mamy nadzieję, że mimo tego kibice będą trzymać za nas mocno kciuki.

Wierzę, że mówię teraz w imieniu całej drużyny: każda z nas myślami jest już przy piątku 29 stycznia rano i w  wyobraźni stawia pierwsze kroki na hali. Skupiamy się na półfinale i damy z siebie wszystko, aby móc znaleźć się wśród najlepszych 16 drużyn w Polsce.

Z pewnością brak kibiców na hali będzie smutnym widokiem, jednak z uwagi na rządowe obostrzenia oraz bezpieczeństwo uczestników konieczne jest zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić wyniki zmagań swoich drużyn na stronie internetowej https://azs.uek.krakow.pl/wydarzenia/futsal-kobiet-2021/, dostępna będzie również transmisja online z ostatniego dnia zmagań.

Drugi półfinał, w którym zmierzą się drużyny z północnej części Polski, odbędzie się w tym samym czasie – w roli gospodarza ponownie wystąpi Uniwersytet Warszawski. Wszyscy czekamy z niecierpliwością, aż 31 stycznia poznamy finałową szesnastkę, która o medale klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji typów uczelni powalczy już w ostatni weekend lutego w Poznaniu.

Trzymamy mocno kciuki za wszystkie drużyny i czekamy na ich zdrową, sportową rywalizację w duchu fair play. Jako organizator zrobimy co w naszej mocy, by turniej stał na jak najwyższym poziomie, zarówno sportowym, jak i organizacyjnym, a także zadbamy o zachowanie wszelkich wytycznych sanitarnych i bezpieczeństwo uczestników.

Wyniki studentów
Brak wyników.
Wydarzenia sportowe UEK
Najnowsze artykuły
Zobacz wszystkie aktualności